Första styrelsemötet för 2017

Bild från senast jag var tillsammans med några andra från föreningen och micro-lajvade på Finnåker.

 

Kom hem för en liten stund sedan från årets första officiella styrelsemöte. Så himla skönt att få börja om på ny kula igen efter allt som hände sista halvåret av 2016. Mötet i sig tog inte så lång tid, vi brukar väl ligga på kanske tre eller fyra timmar, men ikväll tror jag nog att vi blev klara på två timmar. Wow!

Sitter just nu och knåpar ihop en text till alla våra medlemmar som, i juli, ska åka bussen med mig till området vi lajvar på. Blev lite strul vid anmälningen för många som jag får fixa till manuellt i efterhand istället.

Vi öppnade lajvanmälan för tre dagar sedan och i år blev lajvet fullt på en och en halvtimme!!!!! Det är reckord för våran förening. Förra året tog det fyra timmar för våra medlemmar att fylla lajvet och i år mer än halverade vi den tiden, asså wow!

I natt kommer jag sova gott!

Join the discussion

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

The Nerdy Fitness Girl

Felicia Ingren, 22 år. Stockholm.
Pluggar till frisör på Style Education söder om Stockholm City. Jobbar även nu mera med Youtube!

Harry Potter nörd, musik galning, konst tokig (tatueringar, teckningar etc.), skriva, träning och diverse pyssel. Äger även en hobbyverksamhet!

Skriver om allt gott och blandat i min vardag. Nördiga saker av dess olika slag, hälsosamt och fitness!

Translate